05 Maja 2022 ― Czwartek,
godz. 19:00

Bez wstydu. Spotkanie z Karoliną Rogaską

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 na spotkanie z okazji premiery książki Karoliny Rogaskiej „Bez wstydu. Sekspraca w Polsce”.
Spotkanie poprowadzi Anna Piekutowska. Rozmowa będzie tłumaczona na język migowy przez Weronikę Szymańską-Gątarek i Alicję Famulską.
W czerwcu 2018 roku w warszawskim klubie go-go pojawiła się nowa dziewczyna. Tańczyła dla klientów i bawiła ich, rozmawiała z innymi pracownicami. Koleżanki nie wiedziały, że jest dziennikarką rozpoczynającą właśnie pracę nad reportażem o polskim świecie sekspracy. Pytania, które postawiła sobie na początku – kto pracuje w Polsce i świadczy usługi seksualne? jak te osoby postrzegają swoje zajęcie? – zaprowadziły ją na plan filmu porno, do klubu swingersów, przed internetowe sekskamerki i na spotkania z kobietami do towarzystwa. Poznani tak bohaterowie i bohaterki książki opowiedzieli jej o swoim życiu, wyborach i trudnej relacji ze społeczeństwem. Mówili otwarcie, szczerze i prosto w oczy. Bez wstydu, chociaż właśnie tego się od nich oczekuje.
Odważny i bezkompromisowy reportaż Karoliny Rogaskiej to nowe spojrzenie na osoby, które oceniamy zbyt łatwo i bezlitośnie. To ćwiczenie z empatii pokazujące, jak daleko jesteśmy zdolni posunąć się w próbie zrozumienia drugiego człowieka. To wreszcie wciągająca opowieść, w której znaleźć można odpowiedzi na pytania, które wstydzimy się zadawać.
Współorganizacja Wydawnictwo Poznańskie.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Poznańskie
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Bez wstydu. Spotkanie z Karoliną Rogaską
Przejdź do wydarzenia