17 Maja 2023 ― Środa,
godz. 19:00

Jak sztuczna inteligencja zmieni Twoje życie? Spotkanie z Markiem Tłuczkiem

Zapraszamy na rozmowę o sztucznej inteligencji z Markiem Tłuczkiem, autorem książki „Jak sztuczna inteligencja zmieni Twoje życie?”
Rozmowę poprowadzi Kamil Bałuk
Sztuczna inteligencja staje się powoli nieodzownym składnikiem naszego życia. Przeszła długą drogę od modnego hasła pojawiającego się głównie w specjalistycznych publikacjach do technologii mającej realny wpływ na naszą codzienność. Z każdym dniem lepiej radzi sobie z coraz bardziej zaawansowanymi zadaniami, już nie tylko wygrywając mecze z arcymistrzami szachowymi, lecz również analizując ogromne zbiory danych, tłumacząc teksty, prowadząc samochody, rozpoznając ludzką mowę, przetwarzając obrazy, a nawet komponując muzykę i tworząc dzieła malarskie.
Aby dogłębnie poznać szczegóły techniczne stojące za AI, trzeba dysponować pewną wiedzą informatyczną i sprawnie posługiwać się odpowiednim aparatem matematycznym. Na szczęście aby wkroczyć w świat sztucznej inteligencji i dowiedzieć się, co można dzięki niej zyskać, nie jest niezbędna żadna magia, wystarczy właściwy przewodnik! Jeśli chcesz to zrobić, dobrze trafiłeś! Ta publikacja pokaże Ci najciekawsze zastosowania AI i pomoże zrozumieć sposób działania tej technologii, a także spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kiedy przekroczy ograniczenia swoich twórców. Być może zamierzasz zostać specjalistą od sztucznej inteligencji lub po prostu chcesz poznać podstawy tego zagadnienia. Jeśli tak, zrób pierwszy krok w tym kierunku!
Historia sztucznej inteligencji
Porównanie AI i ludzkiego mózgu
Prawdopodobne scenariusze rozwoju AI
Wykorzystanie AI w grach logicznych
Rozpoznawanie mowy, języka pisanego i obrazu
Medyczne zastosowania sztucznej inteligencji
Wykorzystanie AI w autonomicznym transporcie
Zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją
Współorganizacja: HELION
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Helion
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Jak sztuczna inteligencja zmieni Twoje życie? Spotkanie z Markiem Tłuczkiem
Przejdź do wydarzenia