13 Września 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Nigdy nie odpuszczę. Spotkanie z Adamem Bodnarem

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na rozmowę z Adamem Bodnarem i Bartoszem Bartosikiem, autorami książki „Nigdy nie odpuszczę”. Spotkanie poprowadzi Tomasz Sekielski.
Gdy Adam Bodnar zakończył w lipcu 2021 roku prawie sześcioletnią służbę jako Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał wiele sygnałów wsparcia, wyrazów solidarności, podziękowań i zwykłych życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o swojej odpowiedzialności wobec obywateli RP. „Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas” mówi Bodnar, przypominając, że nawet jeśli doświadczamy rezygnacji lub mamy wrażenie, że nasz sprzeciw jest niewystarczająco słyszalny, to z czasem historia przyzna nam rację.
Książka „Nigdy nie odpuszczę” to nie są wspomnienia byłego rzecznika. To analiza bieżącej sytuacji, włączając dramatyczne wydarzenia związane z napaścią Rosji na Ukrainę i niezwykle ważną rolą, jaką społeczeństwo polskie ma w tym kontekście do odegrania. Lecz przede wszystkim jest to wnikliwe spojrzenie w przyszłość, próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów. Niniejszą książką Adam Bodnar składa Obywatelom i Obywatelkom Polski i Unii Europejskiej obietnicę: będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa.
Współorganizacja: Agora

Współpraca:
Agora
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Nigdy nie odpuszczę. Spotkanie z Adamem Bodnarem
Przejdź do wydarzenia