28 Lutego 2023 ― Wtorek,
godz. 19:00

OPÓR | Spotkanie autorskie z Pawłem Pieniążkiem | Warszawa

Wydawnictwo W.A.B. i Faktyczny Dom Kultury serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Pawłem Pieniążkiem dotyczące jego nowej książki pt. „OPÓR. Ukraińcy wobec rosyjskiej inwazji”. Rozmowę ze znanym i cenionym reporterem wojennym poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
🔹28 lutego godz. 19:00
🔹Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa
Ukraiński opór zbrojny przeciwko rosyjskiej inwazji przykuł uwagę świata. Jednak za jego sukcesem stoi nie tylko siła militarna, ale oddolne, czasami bardzo skromne, działania milionów obywateli. Opór to bowiem przekazanie pieniędzy na siły zbrojne, przyniesie herbaty na posterunek, ewakuowanie ludności cywilnej czy organizowanie pomocy, a czasami po prostu pozostanie w domu. To właśnie tym osobom Paweł Pieniążek – ceniony dziennikarz i reporter wojenny, który relacjonował wydarzenia na Ukrainie z pierwszego frontu walki – poświęcił swoją nową książkę. Tym, którzy w tragicznych okolicznościach, trudnych warunkach i rzucając wyzwanie strachowi, starają się ratować swój kraj.
„Żaden film nie odda prawdziwego obrazu człowieka uwikłanego w wojnę tak, jak towarzyszący mu wnikliwy obserwator. Reporter Paweł Pieniążek, taki właśnie obserwator, ukazuje, jak człowiek zmienia się w zaszczute zwierzę i jak rodzi się w nim nienawiść. (…) Paweł Pieniążek wprowadza nas w wojnę spokojnie, bez emfazy. I poraża jej prawdą, jaką jest nieskończone okrucieństwo” – poleca Krystyna Kurczab-Redlich.
📘„OPÓR” już w przedsprzedaży ➡️ bit.ly/opor-pawel-pieniazek
Książka będzie dostępna do zakupu także na spotkaniu – zapraszamy po autografy!
Współpraca:
W.A.B.
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
OPÓR | Spotkanie autorskie z Pawłem Pieniążkiem | Warszawa
Przejdź do wydarzenia