30 Marca 2023 ― Czwartek,
godz. 19:00

Premiera książki Piotra Tarczyńskiego: „Rozkład. O niedemokracji w Ameryce”.

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Piotrem Tarczyńskiem z okazji premiery jego książki.
Dlaczego w Stanach Zjednoczonych wybory często wygrywają ci, którzy mają mniejsze poparcie? Tak jak Donald Trump, który został prezydentem, choć zdobył o 3 miliony głosów mniej niż Hillary Clinton. Jak to możliwe, że głosy z Kalifornii i Teksasu mają mniejszą wagę niż głosy z Wyoming i Alaski? Na czym polega amerykańska wersja liberum veto, czyli filibuster?
Piotr Tarczyński, amerykanista, współautor zyskującego coraz większą popularność „Podkastu amerykańskiego”, w przystępny i błyskotliwy sposób wyjaśnia, dlaczego „najwspanialsza demokracja świata” coraz częściej okazuje się jedynie fasadą. I dlaczego radykalizująca się partia konserwatywna oddala Amerykę od demokracji i kieruje ją w stronę bratobójczej wojny. Atak na Kapitol i zanegowanie legalnych wyników wyborów mogą okazać się dopiero początkiem.
Stany Zjednoczone wielokrotnie wymyślały się na nowo. O tym też jest ta książka. Może czas na nowe otwarcie?
WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ O POLITYCE USA, ŻEBY JĄ ZROZUMIEĆ.
Opinie o książce
O tym, że USA nie jest rajem na Ziemi, wiemy już od dawna. Ale może być jeszcze gorzej, co wyjaśnia nam Piotr Tarczyński – przejrzyście, wciągająco, z ogromną wiedzą. Zobaczcie, dlaczego demokracja to dzisiaj tylko kolejny amerykański mit.
Jakub Żulczyk
Współorganizacja: Znak
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Znak
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Premiera książki Piotra Tarczyńskiego: "Rozkład. O niedemokracji w Ameryce".
Przejdź do wydarzenia