08 Lipca 2024 ― Poniedziałek,
godz. 18:00

Faktyczny-Medyczny: Kod płodności

Faktyczny Dom Kultury i Wydawnictwo Prószyński oraz centrum medyczne Vita Medica zapraszają na spotkanie z cyklu Faktyczny-Medyczny!
Z autorami książki „Kod płodności” Ewą Kempisty-Jeznach oraz Ireneuszem Markiem Salatą porozmawia Jakub Jamrozek.
Dwoje znakomitych specjalistów – dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach (lekarz medycyny męskiej i ogólnej, internista) i dr n. med. Ireneusz Marek Salata (specjalista endokrynolog i ginekolog-położnik, androlog kliniczny) – o problemach z męską płodnością. W dzisiejszych czasach coraz częściej „mieć dziecko” to wyzwanie. Niepłodność to wspólny problem pary. Trudności z zajściem w ciążę leżą mniej więcej w połowie po stronie kobiet i mężczyzn. Płacimy cenę za zanieczyszczenie środowiska. Jemy, pijemy i wdychamy chemię. To ona jest między innymi przyczyną spadku produkcji testosteronu i wpływa negatywnie na płodność mężczyzn. Z kolei u kobiet zmniejsza libido i zwiększa ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu oraz przedwczesnego przekwitania. Do tego nieustannie towarzyszący nam stres.
W wielu przypadkach mogą pomóc proste rzeczy. O tym warto mówić i o tym warto pisać. W książce przedstawione są możliwe przyczyny niepłodności, a także postępowanie diagnostyczne i leczenie. I chociaż będziemy się przyglądać problemom współczesnych par, to skoncentrujemy się na mężczyznach. Bo to męska płodność jest dzisiaj zagrożona, o czym świadczą zmiany w jakości nasienia.
Współorganizacja: Wydawnictwo Prószyński, CM Vita Medica
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Prószyński
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Kod płodności
Przejdź do wydarzenia