21 Listopada 2022 ― Poniedziałek,
godz. 20:30

Recital Stanisława Soyki.

Stanisław Soyka – Wokalista i kompozytor. Instrumentalista. Kreator muzycznej wyobraźni. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to, jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach.
Jego muzyka to magiczny przekaz emocji, którym chce dzielić się ze Słuchaczami. Wypracował swój własny język muzyczny, dzięki czemu należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy.
Koncert odbędzie się w trakcie #3 odsłony polsko-ukraińskiego festiwalu – Dni Ukrainy.
Usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020) oraz pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Koniugacje” Haliny Poświatowskiej, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Mamy nadzieję, że poczujecie się, jakbyście na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które Soyka potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, by przekonać się o tym osobiście.
Wydarzenie realizowane w ramach polsko-ukraińskiego projektu MOMENTY.
Wstęp wolny.
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
20:30
Dołącz do:
Recital Stanisława Soyki.
Przejdź do wydarzenia