12 Marca 2024 ― Wtorek,
godz. 18:00

Reporter i wojna. Dziennikarstwo i długie trwanie. Spotkanie z Olivierem Weberem

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury 12.03 o godzinie 18 na spotkanie Olivierem Weberem.
Reporter i wojna. „Jakiż inny zawód pozwala pisać historię, kiedy ta się dopiero dzieje?” – pytanie Oriany Fallaci jako temat spotkania z wybitnym francuskim reporterem, dziennikarzem i pisarzem Olivierem Weberem.
Jako korespondent wojenny relacjonował ponad 20 wojen; teraz pisze o agresji Rosji na Ukrainę. Czy reporter w wojennej Ukrainie może być bezstronnym świadkiem historii?
Czy dziennikarz podczas wojny może pozostać widzem, czy jednak musi przyłączyć się do przedstawienia?
Czego świat nie chce wiedzieć o Ukrainie? Co dla reportera wojennego oznacza powrót konfliktu zbrojnego do Europy? Jakie są cechy charakterystyczne tej wojny? I jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzu w czasach radykalnie zmieniającej się historii?
Na te i inne zagadnienia z francuskim reporterem porozmawia Żenia Klimakin.
Spotkanie zorganizowane w ramach cyklu debat publicznych „W obliczu wojny – Dialogi europejskie: Badania naukowe i informacje w obliczu wojny”, odbywającego się 11 i 12 marca 2024 na Uniwersytecie Warszawskim, w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki i w Faktycznym Domu Kultury. Uczestniczy w nim około 30 ekspertów, naukowców, dziennikarzy i reporterów z 11 krajów europejskich. Pełny program debat https://institutfrancais.pl/…/w-obliczu-wojny-dialogi…
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Reporter i wojna. Dziennikarstwo i długie trwanie. Spotkanie z Olivierem Weberem
Przejdź do wydarzenia