20 Marca 2024 ― Środa,
godz. 18:00

Kocham Cię. Premiera tomiku poezji Jarosława Mikołajewskiego

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór poetycki do Faktycznego Domu Kultury na premierę tomiku wierszy Jarosława Mikołajewskiego pt” Kocham Cię”
Nowy zbiór wierszy Jarosława Mikołajewskiego – jednego z najważniejszych polskich poetów współczesnych.
Tom kocham cię to wyjątkowo osobiste wyznanie osobnego człowieka i artysty w coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości. Poeta w charakterystycznym dla siebie tonie przeplata reportażowe refleksje nad światem tu i teraz z uniwersalnymi prawdami na temat ludzkiego losu. Melancholia, empatia, miłość i przyjaźń mieszają się z cierpieniem, tęsknotą, wstydem i stratą. Piękno staje naprzeciw brzydocie, a starość przegląda się w lustrze młodości.
Jarosław Mikołajewski w kolejnym tomie poetyckim zrzuca na czytelników obezwładniający ładunek emocji. Z właściwą sobie czułością i przenikliwością pisze o tym, co bliskie każdemu z nas. Używając magicznej, a często dziś banalizowanej formuły „kocham cię”, rzuca wyzwanie współczesnemu człowiekowi. Prowokuje do debaty na temat wymiarów i znaczeń miłości: kiedyś, dziś, zawsze.
Ta książka to także miłosne wyznanie do znajomych i nieznajomych, do czystego piękna i piękna kryjącego się w zwyczajności.
Współorganizacja: Wielka Litera
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Wielka Litera
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Kocham Cię. Premiera tomiku poezji Jarosława Mikołajewskiego
Przejdź do wydarzenia