Ewa Wanat

Ewa Wanat –  dziennikarka, autorka, publicystka. Pracowała w radiu „S” Poznań, Radiu Plus, telewizji WTK, TVP. W latach 2003–2011 redaktorka naczelna i dyrektor programowa Radia TOK FM. Twórczyni formuły „Pierwszego radia informacyjnego”, 2012–2014 redaktorka naczelna i dyrektorka programowa Radia dla Ciebie. Laureatka wielu nagród, w tym: Hiacynta 2010 za dziennikarstwo otwarte, odważne, wyczulone na problemy społeczne, nagrody im. Beaty Pawlak za książkę „Deutsche nasz” oraz Złotego Krzyża Zasługi, który otrzymała w 2013 roku.

„Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej” – 28 września 2022 Ewa Wanat wydaje pierwszą polską książkę o rewolucji seksualnej. Zapraszamy do organizacji spotkań autorskich. 

Skąd w Polsce nadal tyle pruderii w sferze seksualności i erotyzmu? Dlaczego tak wielu Polaków jest wrogo nastawionych do osób LGBT+? Znana dziennikarka, twórczyni Radia TOK FM Ewa Wanat stawia tezę, że to dlatego, iż w Polsce nie odbyła się rewolucja seksualna w takiej skali jak na Zachodzie. O przemianach obyczajowych opowiada barwnie: rozmawia z ludźmi, którzy na nie wpływali, kreśli społeczne i historyczne tło tamtych czasów. Jednocześnie wcale nie jest jednoznaczna w swojej ocenie zdobyczy rewolucji seksualnej – pokazuje, co owa rewolucja przyniosła dobrego, ale zarazem co złego. Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji – mówi Wanat – że możemy czerpać z rewolucyjnego dziedzictwa to, co najlepsze, i nie powielać wcześniejszych błędów.


KONTAKT

Spotkania autorskie
tomasz.gajewski@instytutr.pl
mob. +48 511 233 595

DO POBRANIA