16 Października 2022 ― ,
godz. 11:30

Blok dziecięcy: Pani Wieczorynka zaprasza do świata Kociej Szajki. Дитячий блок: Пані Казочка з Котячею бандою та Поліна Кучинська.

Pani Wieczorynka czyli Agata Romaniuk i Polina Kuchynska zapraszają na kreatywne przygody z Kocią Szajką.
Będziemy czytać bajki, malować i opowiadać. Czekamy na wszystkie dzieci.
Wydarzenie realizowane w ramach polsko-ukraińskiego projektu Momenty.
Agata Romaniuk- pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. Projekt był nominowany do Grand Press Cyber. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej.
W marcu 2021 roku ukazała się pierwsza część jej serii detektywistycznej dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”. W czerwcu i jesienią premiery kolejnych części.
Obecnie pracuje nad powieścią, która ukaże się nakładem wydawnictwa Agora w 2021. W 2022 w Wydawnictwie Poznańskim ukaże się zbiór reportaży o późnych, dojrzałych miłościach.
Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka.

WSTĘP WOLNY!
W trakcie trwania festiwalu zapraszamy na ciepły poczęstunek przy wspólnym stole.

Дитячий блок: Пані Казочка з Котячею бандою та Поліна Кучинська.
ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ
Під час фестивалю запрошуємо пригощуватися теплою їжею за спільним столом.

Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
11:30
Dołącz do:
Blok dziecięcy: Pani Wieczorynka zaprasza do świata Kociej Szajki.
Przejdź do wydarzenia