19 Października 2022 ― Środa,
godz. 19:00

Codzienne trudności: Klancyk i Agata Romaniuk – podcast na żywo

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na nagranie nowego odcinka komediowego podcastu Teatru Improwizowanego Klancyk. Naszą rozmówczynią będzie Agata Romaniuk, reporterka, pisarka, improwizatorka, Pani Wieczorynka, matka i miłośniczka kotów. W niekonkluzywnej i szkatułkowo dygresyjnej rozmowie poruszymy tematy błahe i doniosłe. Dowiemy się jakie drobnostki życia codziennego są dla Agaty zmorą, zapytamy o skrzypce, kocie szajki i rozczulające historie późnych miłości. W tradycyjnym quizie sprawdzimy naszą wiedzę o Cieszynie, a publiczność Faktycznego Domu Kultury pomoże nam wybrać temat tygodnia.

Agata Romaniuk
Socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. Publikuje teksty w Dużym Formacie, Przekroju, Piśmie i magazynie Non/Fiction. Autorka książek reporterskich „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” i „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości.” (Wydawnictwo Poznańskie). W 2022 r. ukazała się jej debiutancka powieść „Proste równoległe” (Wydawnictwo Agora). Jest autorką dwujęzycznej książki dla dzieci pt. „Bal u lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni” wydanej przez Zygzaki i bestsellerowej serii dziecięcych kryminałów „Kocia szajka” (Agora).

Klancyk
Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach.
Produkujemy komediowy podcast rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Można go słuchać m.in. w Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, Audiotece i Empik Go. Gośćmi podcastu są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze (m.in. Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Dionisos Sturis, Olga Gitkiewicz, Kamil Bałuk, Witold Szabłowki).
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu
Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na
festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta
Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. Produkujemy komediowy podcast „Codzienne trudności”.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Klancyk
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Codzienne trudności: Klancyk i Agata Romaniuk – podcast na żywo
Przejdź do wydarzenia