10 Października 2022 ― Poniedziałek,
godz. 19:00

Czego pragnie kobieta? Spotkanie z Lwem Starowiczem i Krystyną Romanowską

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Krystyną Romanowską i Lwem Starowiczem z okazji premiery książki „Czego pragnie kobieta?”
Gdyby kobiety zaczęły nagle otwarcie mówić o wszystkich 
swoich pragnieniach i potrzebach, u wielu mężczyzn powstałoby poczucie zagrożenia. Zwłaszcza w sferze seksualnej. Po co prowokować w imię feministycznego hasła: partnerstwo, mówimy prawdę i nie mamy oporów. Hasła szczytne, ale nierozsądne. Jeżeli jesteśmy w związku, mamy prawo do ujawnienia wobec drugiej osoby swoich pragnień, ale musimy się liczyć z jej wrażliwością i odbiorem. Bo jeśli ma się na przykład partnera bardzo wierzącego, praktykującego, który uznaje tylko jedną pozycję – to zaproponowanie mu trójkąta wywoła seksualne tornado.
Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: Kobiece pragnienia kojarzą mi się z nieokreślonością. A jednocześnie z konkretem. Mężczyzna powinien się tych pragnień domyślić. Czyli ma wiedzieć, że ona wcale nie chce analizować wierszy Herberta, tylko uprawiać z nim seks. Mężczyzna, zdaniem kobiety, powinien wiedzieć, co ona teraz chce, jakie są jej pragnienia. Oczywiste jest, że on się nie domyśla. I na tym polega bycie w związku: na ciągłym odgadywaniu lub nieodgadywaniu wzajemnych pragnień. Gama kobiecych pragnień zmienia się w ciągu życia. Czym innym bowiem są pragnienia młodej matki, a czym innym dojrzałej pani na emeryturze. Reasumując, świat kobiety jest zróżnicowanym światem pragnień. Dla mężczyzn jest to świat generalnie nieogarniony
Współorganizacja: Czerwone i Czarne

Współpraca:
Czerwone i Czarne
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Czego pragnie kobieta? Spotkanie z Lwem Starowiczem i Krystyną Romanowską
Przejdź do wydarzenia