30 Listopada 2021 ― Wtorek,
godz. 20:00

Dizajn miejsc codziennych. Spotkanie z Aleksandrą Koperdą

Zapraszamy na Gałczyńskiego 12 do Faktycznego Domu Kultury na spotkanie z Aleksandrą Koperdą, autorką książki „Dizajn miejsc codziennych”. Rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk
Dobry dizajn jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy go dostrzec i umiejętnie zaadaptować do własnych potrzeb. Ta książka pomoże ci zrozumieć istotę wzornictwa, poznać klasyczne elementy dizajnu i znaleźć inspiracje.
Aleksandra Koperda wprowadzi cię do świata dizajnu. Przez dziurkę od klucza podejrzysz, jak mieszkają mistrzowie projektowania przestrzeni, poznasz ponadczasowe modele mebli określane mianem klasyki i wiodące trendy oraz zyskasz wskazówki, jak łączyć na pozór zwykłe przedmioty z wyrafinowanymi drobiazgami.
Autorka zdradzi ci adresy sklepów ze starociami, fabryk mebli, pchlich targów, cepelii i showroomów. Odwiedzisz z nią pracownie niezwykłych artystów, studio tatuażu, spektakularne prywatne wnętrza czy małe rzemieślnicze warsztaty. Zobaczysz, jak łączy się klasyczne elementy wzornictwa lat 50., 60. i 70.
Poznaj historię ikon dizajnu, klasyków architektury i nazwiska młodych twórców oraz zdobądź konkretną wiedzę na temat współczesnego projektowania przestrzeni codziennych.
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współorganizacja: Znak
Współpraca:
Wydawnictwo Znak
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
20:00
Dołącz do:
Dizajn miejsc codziennych. Spotkanie z Aleksandrą Koperdą
Przejdź do wydarzenia