11 Kwietnia 2024 ― Czwartek,
godz. 18:00

Dzikie miejsca. Springer i Robiński o książce Macfarlane’a

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na spotkanie poświęcone książce Roberta Macfarlane’a „Dzikie miejsca”. W rozmowie udział wezmą Filip Springer i Adam Robiński

Czy są jeszcze dzikie miejsca w Wielkiej Brytanii i Irlandii?
Wyobraź sobie, że tworzysz listę dzikich, nieznanych destynacji i postanawiasz wyruszyć w podróż, aby je zobaczyć. Może to być okoliczny las, niezamieszkała wyspa lub słone bagno. Idea jest jedna: dotrzeć tam, gdzie rządzi natura!
To pragnienie zaprowadziło Roberta Macfarlane’a, brytyjskiego pisarza i naturoznawcę, w niesamowite miejsca. Jego poszukiwania dzikości w przyrodzie rozpoczęły się od wizyt w okolicznym lesie i wspinaczki na drzewo – prywatną świątynię dumania. To właśnie tam poczuł, że rodzi się w nim potrzeba dziczy. Odbył wiele podróży, spędził dni, wędrując, pływając, wspinając się i śpiąc daleko od cywilizacji, aby finalnie wrócić do bliskiego mu lasu. Opisał swoje przeżycia, splatając je z doświadczeniami innych podróżników, filozofów i artystów, co sprawia, że jego historia jest fascynującą wyprawą w czasie i przestrzeni.
Ta książka to zaproszenie do wyruszenia w drogę, ale też przypomnienie, że natura jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy uważniej spojrzeć na otaczający nas krajobraz i odkryć „dzikość”, która jest nieodłącznym elementem świata oraz nas samych.

Współorganizacja: Wydawnictwo Poznańskie
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Poznańskie
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Dzikie miejsca
Przejdź do wydarzenia