05 Czerwca 2024 ― Środa,
godz. 18:00

Faktyczny-Medyczny: ADHD. Radio w mojej głowie. Premiera książki Anety Korycińskiej

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z cyklu FAKTYCZNY MEDYCZNY.
Spotkanie z Anetą Korycińską, autorką książki „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD” oraz dr Joanną Jonek-Lewandowską, specjalistką medycyny rodzinnej poprowadzi Lena Kasperowicz.

Miałam 33 lata i narodziłam się jako adehadówka. Wtedy pierwszy raz popłakałam się ze współczucia dla samej siebie i wdzięczności, że udało mi się sobą zaopiekować.

Być może ADHD to dla ciebie tylko cztery przypadkowe litery. Dla mnie to było hasło, które wywróciło moje życie do góry nogami.

U osób takich jak ja – wychowywanych na grzeczne, ciche i skromne – diagnoza przychodzi późno, dopiero wtedy, gdy nieukierunkowana wściekłość i dogłębny smutek nie pozwalają nam żyć. Dopiero wtedy specjalista mówi, że może warto spojrzeć na siebie inaczej, że nie jesteśmy popsuci, że nasz niepokój oraz fakt, że musimy starać się bardziej, mają logiczne uzasadnienie. To czas, by wreszcie posłuchać radia w swojej głowie.

W tej książce opowiadam, co kryje się w mojej głowie. I nie tylko mojej – chcąc poznać więcej niż jedną stację, oddałam także głos osiemnastu gościom z późną diagnozą ADHD. Zapraszam cię do wysłuchania naszych historii.

Aneta Korycińska (ur. 1988) – polonistka, oligofrenopedagożka, podcasterka, popularyzatorka wiedzy o języku i literaturze polskiej. Jest współorganizatorką konwentu miłośników romantyzmu „Romantykon”. Od 2017 r. działa pod pseudonimem Baba od polskiego, umieszczając w internecie filmiki w humorystyczny sposób przedstawiające wiedzę szkolną. Tworzy scenariusze lekcyjne dla różnych instytucji kulturalnych i prowadzi spotkania na temat literatury („Baba book”) oraz edukacji („Baba o budzie”). Wierzy, że można uczyć się inaczej, za pomocą mnemotechnik – bez zakuwania, za to ze zrozumieniem. Uwielbia poznawać świat, dlatego oprócz polonistyki ukończyła też kilka innych kierunków: stosowaną psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.
Ma ADHD.

Współorganizacja: Prószyński, Vita Medica
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Prószyński
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
ADHD. Radio w mojej głowie
Przejdź do wydarzenia