06 Maja 2024 ― Poniedziałek,
godz. 18:00

IV KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO: „Pokolenie zmiany czy płatki śniegu? O potrzebach młodych osób”

Faktyczny Dom Kultury i Fundacja Efkropka zapraszają na spotkanie ”Pokolenie zmiany czy płatki śniegu? O potrzebach i wyzwaniach młodych osób”, odbywające się w ramach IV Kongresu Zdrowia Psychicznego.

Pokolenie Zet to osoby urodzone po roku 1995, które uczą się, rozpoczynają dorosłe życie i od niedawna funkcjonują na rynku pracy. W narracji spotykanej w mediach, często nazywane jest pokoleniem osób słabych, nieporadnych i przewrażliwionych. Ale czy tak jest rzeczywiście? Jakie są tak naprawdę potrzeby młodych osób i jak można wesprzeć generację tzw. Zetek? O tym m. in. porozmawiamy podczas wydarzenia.

W rozmowie wezmą udział:

Wiktoria Nowak – Działaczka społeczna i aktywnie zakręcona optymistka. Ekspertka ds. uwarunkowań na rynku pracy. Od lat działa w samorządach uczniowskich oraz studenckich. Zasiada w Parlamencie oraz Senacie Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorka kampanii i współzałożycielka Stowarzyszenia Dziewczyny na Wybory. Na co dzień uśmiechnięta i ciepła osoba starająca się pomóc wszystkim na świecie.

Lucyna Kicińska – absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, specjalność wychowanie resocjalizujące, posiada uprawnienia pedagogiczne. Ukończyła pierwszy poziom Studium Terapii Narracyjnej zorganizowany przez Centre for Narrative Practice – Manchester UK oraz Studium Dialogu Motywującego. Koordynatorka strefy pomocy serwisu www.zwjr.pl, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN, członkini Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Na co dzień pracuje w XLI LO im. J. Lelewela w Warszawie, pełniąc rolę przewodniczącej szkolnego zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Pomocą ludziom w kryzysie zajmuje się od 19 lat. Rozmowę poprowadzi Weronika Snoch – działaczka społeczna, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od 2020 współtworzy inicjatywę psychoedukacyjną Nastoletni Azyl, a od 2024 pracuje w Zespole Zdrowia i Spraw Socjalnych w BRPD. Ambasadorka kampanii MŁODE GŁOWY i współautorka programu profilaktycznego. Jako nastolatka doświadczyła kryzysu psychicznego, a dziś stara się zmienić świat i wspiera młode osoby.

Spotkanie towarzyszy IV Kongresowi Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 10-11 czerwca w Pałacu Kultury w Warszawie.

HASŁO KONGRESU: „Razem ku zdrowiu psychicznemu – wspólny cel, wspólne dobro!”

Zapraszamy – link do rejestracji

Program IV KZP https://tiny.pl/dwvr5

Więcej informacji o Kongresie Zdrowia Psychicznego: www.kongreszp.org.pl

#pokoleniezet #nazdrowiepsychiczne #zdrowiepsychiczne #wydarzenie
#KongresZdrowiaPsychicznego #zdrowiepsychicznemaznaczenie
#IVkongreszdrowiapsychicznego #poradniauasystentówzdrowienia
#zdrowiepsychicznemaznaczenie #centrazdrowiapsychicznego

Współpraca:
Fundacja Efkropka
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
IV KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO. O potrzebach młodych osób
Przejdź do wydarzenia