21 Maja 2024 ― Wtorek,
godz. 18:00

IV KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO: Wsparcie blisko domu

Faktyczny Dom Kultury i Fundacja Efkropka zapraszają na spotkanie w ramach IV Kongresu Zdrowia Psychicznego o pracy Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego jest placówką, która reprezentuje nowy model ochrony zdrowia psychicznego. Model, który ma być stopniowo wprowadzany w całej Polsce. Zadaniem Centrum Zdrowia Psychicznego jest zapewnienie bezpłatnej, dostosowanej do potrzeb pomoc w zakresie zdrowia psychicznego dla pełnoletnich mieszkańców dzielnicy Warszawa-Wola.

W ramach zintegrowanej, kompleksowej i skoordynowanej opieki może ona obejmować, pomoc doraźną, pomoc ambulatoryjną (Poradnia Zdrowia Psychicznego), pomoc środowiskową (Zespół Leczenia Środowiskowego), pomoc dzienną (Oddział Dzienny) i pomoc szpitalną (Kliniczny Oddział Całodobowy). Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego mieści się na terenie Szpitala Wolskiego, przy ul. Kasprzaka 17.

Osoba potrzebująca pomocy albo poszukująca informacji jak pomóc osobie bliskiej może codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-18:00 zgłosić się do Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego(PZK) na spotkanie ze specjalistą w sprawach zdrowia psychicznego.

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego mieści się na terenie Szpitala Wolskiego, przy ul. Kasprzaka 17.

Centrum współpracuje z opieką społeczną, władzami lokalnymi i różnymi lokalnymi instytucjami tworząc sieć wsparcia. Przy centrum działa mieszkanie chronione, codziennie można przyjść do klubu pacjenta (Klub Fajrant), działają grupy psychoedukacyjne, grupy wsparcia dla rodzin i bliskich. Pomocą zajmuje się wielodyscyplinarny zespół w którym obok psychiatrów psychologów i pielęgniarek pracują asystenci zdrowienia, koordynatorzy procesów zdrowienia, terapeuci środowiskowi, terapeuci zajęciowi, doradcy zawodowi.

Spotkanie będzie okazją do usłyszenia o tym na czym polega codzienna praca osób w centrum zdrowia psychicznego. Opowiedzą o tym jego pracownicy.

 

 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Jucewicz, dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pisze na tematy psychologiczne i społeczne. Autorka książek, m.in. „Czując. Rozmowy o emocjach”; „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” (napisanej z Magdaleną Kicińską); „Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego” i najnowszej, z prof. Bartłomiejem Dobroczyńskim- „Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie”. Prowadzi autorski podcast „Moja odwaga”, w którym rozmawia o różnych obliczach odwagi i lęku. Osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Spotkanie towarzyszy IV Kongresowi Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 10-11 czerwca w Pałacu Kultury w Warszawie.
HASŁO KONGRESU: „Razem ku zdrowiu psychicznemu – wspólny cel, wspólne dobro!”

Zapraszamy – link do rejestracji https://tiny.pl/dgb1j
Program IV KZP https://tiny.pl/dwvr5
Więcej informacji o Kongresie Zdrowia Psychicznego: www.kongreszp.org.pl

#nazdrowiepsychiczne #zdrowiepsychiczne #wydarzenie #KongresZdrowiaPsychicznego #zdrowiepsychicznemaznaczenie #IVkongreszdrowiapsychicznego #poradniauasystentówzdrowienia #zdrowiepsychicznemaznaczenie #centrazdrowiapsychicznego #dużosięmówimałosięrobi

Współpraca:
Fundacja Efkropka
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
IV KONGRES ZDROWIA PSYCHICZNEGO: Wsparcie blisko domu
Przejdź do wydarzenia