24 Stycznia 2023 ― Wtorek,
godz. 19:00

Jak to się stało? Premierowe spotkanie z Grupą MoCarta.

Faktyczny Dom Kultury wraz z Instytutem Reportażu i księgarnią Wrzenie Świata zaprasza na Gałczyńskiego 12 na premierę autobiografii Grupy MoCarta oraz krótki koncert kwartetu.
O książce z muzykami porozmawiają autorzy: Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk.
Grupa MoCarta to światowy fenomen. Obok Fryderyka Chopina, Wisławy Szymborskiej i Agnieszki Holland jedna z najważniejszych kulturalnych marek eksportowych. Świadczą o tym jej coraz dłuższe trasy koncertowe w coraz bardziej odległych zakątkach naszego globu.
„Jak to się stało? Czyli historia Frak’n’Rolla” to bardzo osobista opowieść o przyjaźni pięciu muzyków. Ich edukacji muzycznej, wzorcach, fascynacjach, uczuciach i pierwszych sukcesach przerwanych tragedią – śmiertelnym wypadkiem Artura Reniona, jednego z założycieli kwartetu.
Szemrane podwórka warszawskiej Pragi, zakamarki robotniczego Grochowa, warszawskie teatry i szkoły muzyczne oraz opowieści o szczęściu w nieszczęściu. A wszystko na tle historii rodzin Renionów, Jaslarów, Sikorskich, Kowaluków i Błaszczyków w PRL-owskiej Polsce.
Jak to się stało, że udało im się połączyć muzykę klasyczną z rapem, twórczością Michaela Jacksona, Beatlesów, tańcem na scenie i grą w ping-ponga? Jak to się stało, że czwórka facetów we frakach została jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w jedynej książce o superkwartecie smyczkowym.
W trakcie spotkania, dzięki uprzejmości księgarni Wrzenie Świata, będą do nabycia książki. Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania autografów i dedykacji.
Książka ukazała się dzięki wpłatom darczyńców w serwisie Patronite.pl.
Wydawca: Forever Young Books Sp. z o.o.
Wydarzenie będzie transmitowane przez Instytut Reportażu oraz Faktyczny Dom Kultury.
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Warszawa.doc. Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa.
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Jak to się stało? Premierowe spotkanie z Grupą MoCarta.
Przejdź do wydarzenia