26 Czerwca 2023 ― Poniedziałek,
godz. 19:00

****zmiana terminu****Kora. Się żyje. Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury 26 czerwca o godzinie 19 na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, autorką biografii Olgi Kory Jackowskiej „Kora. Się żyje”.
Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł
Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.
Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.
Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem Głos i zbioru rozmów z ludźmi kultury Blisko, bliżej.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Znak
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Kora. Się żyje. Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską
Przejdź do wydarzenia