23 Maja 2023 ― Wtorek,
godz. 19:00

Korea z kobiecej perspektywy – spotkanie premierowe z Małgorzatą Sidz

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na spotkanie z Małgorzatą Sidz!
Rozmowę o książce „Mądre matki, dobre żony” poprowadzi Blanka Katarzyna Dżugaj, dziennikarka, orientalistka – doktor nauk humanistycznych ze specjalnością orientalistyka, podróżniczka, założycielka serwisu Kulturazja, gospodyni programu AzjaIncognita.
23 maja o godz. 19 Małgorzata Sidz, autorka reportażu „Mądre matki, dobre żony”, podczas premierowego spotkania opowie o życiu kobiet w Korei Południowej. Bohaterki jej książki szukają swojego miejsca wśród konserwatywnych wartości, które zamykają je w domu i odzierają z marzeń. Ich historie to opowieści o młodości i starości, rodzinie i pracy, ale też o koreańskiej tradycji, historii, wojnie, diasporze. No i o jedzeniu. Książka Sidz przybliża Koreę widzianą z kobiecej perspektywy.
O książce:
„Mądre matki, dobre żony Kobiety w Korei Południowej” ukażą się 16 maja 2023 r. nakładem wydawnictwa Prószyński.
Dobra żona jest piękna, lecz skromna, oddana mężowi i rodzinie. Ma zdrowe ciało i umysł wypełniony tradycyjnymi wartościami. Jest lojalna i posłuszna, a jeżeli mąż ma kochanki, potrafi
pohamować zazdrość. Wie, że mężczyzna ma prawo do swojego życia, a do niej należą dom i dzieci. Musi być mądrą matką. Mądrą nie po to, by wykorzystywać inteligencję przeciwko mężowi, lecz dlatego, że to od jej wykształcenia i starań zależy przyszłość dzieci. Małgorzata Sidz poprzez głębokie, intymne rozmowy z koreańskimi kobietami przybliża nieznany dotąd obraz życia codziennego w Korei Południowej.
Małgorzata Sidz (ur. 1990) – japonistka, filmoznawczyni, magister studiów poświęconych Azji Wschodniej na Uniwersytecie w Turku w Finlandii. Jej życie i serce są rozdarte między Północą (Szwecja, Finlandia, Dania, Kanada) i Wschodem (Japonia, Korea Południowa).
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Prószyński
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Korea z kobiecej perspektywy - spotkanie premierowe z Małgorzatą Sidz
Przejdź do wydarzenia