24 Marca 2022 ― Czwartek,
godz. 19:00

Miłość skazanych. Spotkanie z Katarzyną Borowską

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z autorką książki „Miłość skazanych. Kobieta i mężczyzna w więzieniu”.
Czy wszyscy zasługują na miłość? Nawet kryminaliści?
Na te i wiele innych frapujących pytań próbuje odpowiedzieć Katarzyna Borowska – autorka książki, Miłość skazanych. Kobieta i mężczyzna
w więzieniu, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki.
Autorka poszukuje odpowiedzi, prowadząc bardzo intymne rozmowy z osobami, które doświadczyły kary pozbawienia wolności i ich rodzinami. Spotyka się
z funkcjonariuszami Służby Więziennej, duchownymi i przedstawicielami organów ścigania. Przenikając do świata za kratami, dowiaduje się, jak skazani radzą sobie ze swoją seksualnością, co to znaczy mieć syna z mordercą, jak wygląda ślub w zakładzie karnym, a także które słowa są zakazane w więziennej grypserze.
Jak we wstępie przekonuje Katarzyna Borowska: Miłość skazanych to historie, jakich wysłuchałam. To za każdym razem opowieść o miłości, jej aspektach, odcieniach, obliczach i odsłonach. Mam nadzieję, że po ich poznaniu cynicy choć trochę przybliżą się do wiary w istnienie miłości, a pozostali do zbudowania własnej definicji i odwagi w trwaniu przy niej.
Książka poruszająca jeden z najgorętszych, ponadczasowych tematów społecznych. Opatrzona komentarzami prawnika i wykładowcy resocjalizacji. Krótko mówiąc: książka o miłości opowiadana z różnych perspektyw.
Miłość skazanych, to pierwszy tom z tryptyku zaplanowanego przez Autorkę
i wydawnictwo Świat Książki.
O autorce:
Katarzyna Borowska, coach, pedagog, nauczyciel. Ukończyła Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Jest autorką literatury faktu oraz felietonów poświęconych relacjom.

Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Miłość skazanych. Spotkanie z Katarzyną Borowską
Przejdź do wydarzenia