31 Maja 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze. Spotkanie z Justyną Suchecką

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na premierę książki Justyny Sucheckiej „Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze”.
To nie jest poradnik. Rozmówcy i rozmówczynie Sucheckiej dzielą się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami i czytelnikami, by pokazać m.in. jak radzić sobie z kryzysami i stresem, gdzie szukać pomocy i jak udzielać jej innym. Bo pierwszej pomocy psychologicznej powinno się uczyć tak, jak pierwszej pomocy przedmedycznej. Bohaterowie książki Sucheckiej opowiadają, dlaczego nie mówić innym, że „wszystko będzie dobrze” czy przekonywać, że „inni mają jeszcze gorzej”. Tłumaczą, co dobrego mogą dać nam nuda i cyberhigiena, jak budować dobrą atmosferę w szkole i pozytywną samoocenę. Opowiadają, czym zajmuje się pedagog, psycholog i psychiatra.
Przede wszystkim to książka, która wzmacnia i daje nadzieje. Która pokazuje, że wiedza z zakresu zdrowia psychicznego jest podstawą dbania o siebie. Również wtedy, gdy nic złego nas nie spotyka i jesteśmy zdrowi. Rozmówczynie i rozmówcy Justyny Sucheckiej najczęściej mówią o prawie do dobrego życia dla wszystkich. Oni już wiedzą, że dla każdego człowieka oznacza to coś innego. I że każdy z nas może być ich sojusznikiem lub sojuszniczką. Trzeba tylko uzbroić się w wiedzę i… empatię. I temu służy ta książka.
Współorganizacja: W.A.B
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
W.A.B.
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze. Spotkanie z Justyną Suchecką
Przejdź do wydarzenia