07 Czerwca 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Opowieści nie-rodziców. Spotkanie Online

Wirtualny Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie on line!
Czym jest piecza zastępcza i na jakie problemy napotykają nie-rodzice. To zawód, powołanie czy pasja? I o czym w książce „Opowieści nie-rodziców” piszą autorzy i autorki.
Jak – w końcu – mówić o adopcji, rodzicielstwie zastępczym? O tym porozmawiamy w Faktycznym Domu Kultury 7 czerwca o godzinie 19:00 z:
-> Elżbietą Matusiak, dyrektorką placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego, „Mały Książę” w Krakowie, Prezes Fundacji Projekt ROZ
-> Beatą Wierzbicką, asystentką rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy w Ełku
-> Mikołajem Grynbergiem, pisarzem i fotografem, który prowadził warsztaty pisarskie dla osób sprawujących pieczę zastępczą
Jak pisze Marta Wroniszewska, pedagożka i dziennikarka: – Na przecięciu linii życiowych rodziców zastępczych i ich niebiologicznych dzieci powstają światy nieoczywiste. W nich szczęście dorosłych mierzy się zapachem gofrów, kubkiem gorącej herbaty, pełnym karteczek słoikiem po chrzanie, czy wydzierganymi na drutach chustami. Równocześnie w tych światach nie ma takich plasterków, listków babki, ani całusów, które by zgasiły ból – w przypadku skrzywdzonych dzieci placebo nie działa. Do tego zadania potrzeba wyjątkowych, silnych, zaangażowanych dorosłych, którzy podjęli się opowiedzenia nam o swojej pracy, o poświęceniu, a niekiedy i wypaleniu.
Zapraszamy na spotkanie.

Współpraca:
Fundacja Projekt ROZ
Gdzie:
ONLINE

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Opowieści nie-rodziców. Spotkanie Online
Przejdź do wydarzenia