07 Lipca 2022 ― Czwartek,
godz. 18:00

Podcast reporterski. O sztuce tworzenia audioreportaży

W lipcu rusza kolejne Wezwanie programu Usłysz Kulturę: Audioteka i Instytut Reportażu łączą siły w poszukiwaniu ciekawych, angażujących scenariuszy podcastów reporterskich.
Projekt startuje 7 lipca o 18.00 i zaczyna się od webinaru, który poprowadzą Filip Springer i Kamil Bałuk – przedstawiciele Instytutu Reportażu, Aleksandra Dąbrowska z Audioteki oraz doświadczony audioreportażysta Wojciech Oleksiak. Eksperci przybliżą uczestnikom, jak w praktyce wygląda praca nad produkcjami audio, wyjaśnią, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia własnych scenariuszy oraz opowiedzą o szczegółach projektu. Wydarzenie będzie można śledzić na Facebooku Instytutu Reportażu oraz Audioteki.

– – – – – – – – – – – – – – – – – –
Skrót informacji o projekcie:
Twórcy proszeni są o zaprezentowanie autorskiego pomysłu na reportaż audio za pośrednictwem udostępnianego formularza, w którym w kilku zdaniach opiszą ideę, postacie, a także zaprezentują zarys pierwszego odcinka i sezonu. Pomysły przyjmujemy do 8 sierpnia, a warunkiem uczestnictwa w Wezwaniu jest wysłanie formularza zgłoszeniowego oraz eksplikacji na adres projekt@instytutr.pl.
Po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu (początek września) półfinaliści będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Instytutu Reportażu oraz Audioteki, by otrzymać feedback i dodatkowe wskazówki przydatne podczas dalszej pracy.
W drugim etapie zadaniem zakwalifikowanych uczestników będzie bardziej szczegółowe zaprezentowanie pomysłu i poszczególnych odcinków podcastu. Na tej podstawie zostaną wyłonieni finaliści projektu, którzy będą mieli szansę stworzyć własną produkcję audio we współpracy z Audioteką.
Z regulaminem oraz szczegółami projektu będzie się można zapoznać na stronie: https://pages.audioteka.com/pl/uslysz-kulture/

Współpraca:
Audioteka
Gdzie:
ONLINE

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Podcast reporterski. O sztuce tworzenia audioreportaży
Przejdź do wydarzenia