08 Września 2023 ― Piątek,
godz. 19:00

Premiera książki: „To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z chrześcijanami LGBT+”

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Marcinem Dzierżanowskim, który przeprowadził wywiady do książki „To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z Chrześcijanami LGBT +”
To jest także nasz Chrystus” to pierwsza w Polsce książka, w której o swoim doświadczeniu mówią wierzące osoby LGBT+. Zbiór 15 wywiadów to poruszające świadectwo walki o pogodzenie ze sobą religii i orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, ale też dowód, że te sfery życia nie muszą się wykluczać.
Wśród bohaterów książki są zarówno osoby znane, takie jak aktywistka Margot, artysta Daniel Rycharski czy działaczka opozycyjna Ewa Hołuszko, jak i osoby, które o swoim doświadczeniu mówią publicznie pierwszy raz. Oprócz osób LGBT+ w książce wypowiadają się m.in. rodzice transpłciowego dziecka, a także teolog prof. Jakub Slawik, który dowodzi, że Biblii nie może być interpretowana przeciwko osobom nieheteronormatywnym. Z kolei amerykańska zakonnica polskiego pochodzenia s. Jeannine Gramick, założycielka jednego z pierwszych na świecie duszpasterstw osób LGBT+, ujawnia swoją korespondencję z papieżem Franciszkiem, w którym wspiera on jej działalność wcześniej ostro zwalczaną przez Watykan.
Spotkanie autorskie i dyskusję wokół książki poprowadzi red. Magdalena Rigamonti.
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Premiera książki: "To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z chrześcijanami LGBT+"
Przejdź do wydarzenia