15 Listopada 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Rzeźnia numer jeden. Premiera książki Jerzego Haszczyńskiego

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury przy Gałczyńskiego 12 na spotkanie z Jerzym Haszczyńskim, autorem książki „Rzeźnia numer jeden i inne reportaże z Niemiec”.
Rozmowę poprowadzi Dariusz Rosiak.
Wizerunek współczesnych Niemiec długo wydawał się nieskazitelny. Jednak pod powierzchnią równych szans, otwartości i chęci zadośćuczynienia nierzadko kryją się uprzedzenia, nieufność, dążenie do przeforsowania własnych interesów. Przeszłość ciąży, historia narzuca ton najważniejszym sporom. Niewidzialne granice wciąż trudno przekroczyć: wschód i zachód, rodowici mieszkańcy i imigranci, prawica i lewica, praworządność i hipokryzja, tolerancja i ksenofobia.
Jerzy Haszczyński, dziennikarz, który pod koniec ubiegłego wieku pracował w Berlinie, znowu ruszył za Odrę. Tropami starymi i zupełnie nowymi. Na zapomnianą prowincję i do miast, które trafiły na pierwsze strony światowych gazet, choć nie chciały. Z reporterską precyzją wskazuje na napięcie w niemieckiej polityce i współczesnej debacie – między tym, o czym wolno mówić, a tym, o czym najchętniej by milczano.
Współorganizacja: Czarne
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Czarne
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Rzeźnia numer jeden. Premiera książki Jerzego Haszczyńskiego
Przejdź do wydarzenia