30 Października 2023 ― Poniedziałek,
godz. 19:00

Selma. Jeszcze dalej, niż południe. Spotkanie z Dominikiem Szczepańskim

Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na spotkanie z Dominikiem Szczepańskim, autorem książki „Selma. Jeszcze dalej niż południe”. Rozmowę poprowadzi Kamil Bałuk.
Rejon antarktyczny to żeglarska Formuła 1. Nie ma drugiego akwenu o podobnym stopniu trudności. Nigdy wcześniej ani później nie czułem tak mocnych przypływów adrenaliny, jakich doświadczałem w tamtym miejscu – mówi Tomek, jeden z członków wyprawy „Selma Expeditions”.
Morze Rossa na jedenaście miesięcy w roku zamarza. Jego częścią jest Zatoka Wielorybów. Dostępu do niej broni kilkusetkilometrowy pierścień lodu. Jedenastu odważnych mężczyzn podjęło wyzwanie – dotrzeć do legendarnej zatoki i dopłynąć jak najdalej na południe. Cel wydawał im się ważniejszy niż różnice charakterów i poglądów.
Dominik Szczepański zabiera nas na niezwykłą wyprawę po Antarktydzie. Góry lodowe, gęste mgły, sztormy oraz walka z czasem − to tylko niektóre przeszkody, jakie musiała pokonać załoga Piotra Kuźniara, człowieka, który w walce o marzenia postawił wszystko na jedną kartę.
Poznaj historię jachtu „Selma” i jego załogi, która wypłynęła po rekord świata w żegludze na południe.
Współorganizacja: Wydawnictwo Otwarte
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Wydawnictwo Otwarte
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Selma. Jeszcze dalej, niż południe
Przejdź do wydarzenia