07 Października 2021 ― Czwartek,
godz. 20:00

Skazani. Ludmiła Anannikova.

Wirtualny Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie on line z Ludmiłą Anannikovą, autorką reportażu „Skazani. Historie skrzywdzonych przez system”.
Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka
Reportaż Ludmiły Anannikovej to wstrząsająca opowieść o zniewoleniu jednostki przez system i odebraniu jej prawa do godnego życia.
Społeczeństwo, które nie może doczekać się sprawiedliwości, jest jak organizm trawiony przez trąd: zawsze będzie chory.
Iza Michalewicz – reportażystka, pisarka
NIE TYLKO KOMENDA!
Czy osoba z niepełnosprawnością intelektualną mogła dokonać zbrodni doskonałej? I czy do skazania jej wystarczy samooskarżenie uzyskane w trakcie przesłuchania?
Czy za zabójstwo z zimną krwią można skazać na podstawie rozpoznania jednego świadka?
Temat niesłusznych skazań w Polsce nie kończy się na sprawie Tomasza Komendy. Jak wiele niewinnych osób odsiaduje wyroki w Polsce? Czy nasz system prawny skonstruowany jest tak, by chronić niewinnych?
Ludmiła Anannikova przeprowadziła dziennikarskie śledztwo o imponującej skali, które pokazuje, że w starciu z systemem jesteśmy absolutnie bezradni. I że za kratki może trafić każdy z nas. Wystarczy, że znajdziemy się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Albo komuś będzie się tak wydawało.
Ludmiła Anannikova – dziennikarka, reporterka „Dużego Formatu” i „Gazety Wyborczej”. Laureatka Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej za artykuł „Niepełnosprawny? No to dożywocie”. Dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press.
Współorganizacja: W.A.B
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
W.A.B.
Gdzie:
Instytut Reportażu

Godzina:
20:00
Dołącz do:
Skazani. Ludmiła Anannikova.
Przejdź do wydarzenia