10 Września 2023 ― ,
godz. 18:00

Spotkanie z autorem Michałem Okońskim wokół książki „Stałe fragmenty”

Serdecznie zapraszamy na premierowe spotkanie wokół książki “Stałe fragmenty” Michała Okońskiego. Razem z autorem o futbolu (i nie tylko!) dyskutować będą: Zbigniew Rokita i Ludwika Włodek.
Prowadzący: Piotr Żelazny
Michał Okoński niestrudzenie szuka w futbolu „stałych fragmentów” – chwil olśnienia, które pozwalają uwierzyć, że w tym świecie nie wszystko przelicza się na pieniądze. Jednocześnie mierzy się z brudami tej dyscypliny. Pisze o korupcji i sportswashingu, o idei Superligi i Barcelonie, która przestała być „więcej niż klubem”, a także o polskim piekle, z którego uciekł Sousa i w którym Michniewicz zakopał talenty piłkarzy.
„Stałe fragmenty” to niezwykły portret współczesnego futbolu. Jego piękna i brzydoty. Rozczarowań i zachwytów. Michał Okoński opowiada tak, że kibice zakochują się w piłce jeszcze bardziej, a ci, którzy trzymali się od niej na dystans, czują zaproszenie do nowej przygody.
Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Znak.
—–
Po zakończonym spotkaniu dyskutujący przemieszczą się na wspólne oglądanie meczu Polska – Albania, na które również serdecznie zapraszamy!
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Spotkanie z autorem Michałem Okońskim wokół książki "Stałe fragmenty"
Przejdź do wydarzenia