05 Października 2021 ― Wtorek,
godz. 20:00

Szkoły, do których chce się chodzić. Maria Hawranek

ZAPRASZAMY DO FAKTYCZNEGO DOMU KULTURY!!!
5 października o godzinie 20 Maria Hawranek opowie o swojej najnowszej książce „Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz!)” Rozmowę poprowadzi Aleksandra Pezda.
Spotkanie odbędzie się:
– stacjonarnie w Faktycznym Domu Kultury,
– online – transmitowane będzie na FB Wydawnictwa Znak oraz Fb Instytutu Reportażu.
Serdecznie zapraszamy!
O książce:
„Nie ma jednego modelu szkoły, który pasowałby wszystkim dzieciom. Niby to takie oczywiste, a przecież wcale niełatwo jest znaleźć rozwiązanie skrojone na miarę naszych potrzeb. Maria Hawranek ze znawstwem i dociekliwością pokazuje morze możliwości czekających na tych, którzy mają ochotę ruszyć w podróż w poszukiwaniu wymarzonej szkoły”.
JUSTYNA SUCHECKA – dziennikarka, autorka książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”
Pierwszy praktyczny przewodnik dla rodziców, którzy mają dość
– Czujesz, że tradycyjny model szkoły nie wspiera dzieci w rozwoju tak, jak mógłby i powinien?
– Twoje dziecko ma dość nadmiaru sprawdzianów i prac domowych, a ty – roli jego nadzorcy?
W poszukiwaniu szkół, do których chce się chodzić, Maria Hawranek, reporterka i mama, przejechała całą Polskę. W Warszawie, Gdańsku, Bielsku-Białej, Radowie Małym czy Słupi Wielkiej znalazła inspirujące miejsca i ludzi, którzy zarażają entuzjazmem i wcielają w życie inne pomysły na edukację.
Sięgają do metod Marii Montessori czy Celestyna Freineta, rezygnują z ocen, prowadzą lekcje w przyrodzie i mają czas, by dbać o relacje. Wszystko po to, by uczniowie mieli szczęśliwe dzieciństwo, ale też odnaleźli się w dorosłym życiu.
Oto pierwszy przewodnik, który pokazuje, jak w praktyce wyglądają przyjazne szkoły – prywatne, domowe i publiczne. W całej Polsce, dla każdego dziecka.
„Książka Marii Hawranek tchnie autentyzmem, zaangażowaniem, pasją jej bohaterów, ale i fascynacją samej Autorki. Stwarza przestrzeń wyboru i stanowi realną pomoc dla rodziców, którzy mogą czuć się zdezorientowani, szukając dla swojego dziecka przyjaznej szkoły”.
BOGUSŁAW ŚLIWERSKI – profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, były przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN
Maria Hawranek – reporterka i podróżniczka. Pisze dla „Dużego Formatu”, „Wysokich Obcasów”, „Tygodnika Powszechnego” i „Przekroju”. Współtwórczyni serwisu IntoAmericas.com. Współautorka książek Wyhoduj sobie wolność oraz Tańczymy już tylko w Zaduszki. Autorka wielu reportaży i wywiadów dotyczących edukacji. Mama Gucia.
Współorganizacja: Znak Literanova, Wydawnictwo Znak

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Znak
Gdzie:
Instytut Reportażu

Godzina:
20:00
Dołącz do:
Szkoły, do których chce się chodzić. Maria Hawranek
Przejdź do wydarzenia