11 Marca 2022 ― Piątek,
godz. 18:00

Talibowie. Spotkanie on line z Piotrem Łukasiewiczem

Wirtualny Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie on line z Piotrem Łukasiewiczem, ostatnim ambasadorem RP w Afganistanie z okazji premiery jego książki „Talibowie. Przekleństwo czy nadzieja Afganistanu”.
Diabły czy boży posłańcy? Zawładnęli Bliskim Wschodem, a potem… mediami na całym świecie
TALIBOWE. PRZEKLEŃSTWO CZY NADZIEJA AFGANISTANU?
Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale kim są w rzeczywistości? Śmiertelnie groźnymi fanatykami? Nadzieją na odzyskanie godności przez podbity naród i budowę nowoczesnego państwa? A może zemstą Boga w Azji Centralnej?
W opowieściach o talibach mity i zabobony mieszają się ze świadectwami okrucieństwa i przemocy. Prawdziwe oblicze wojowników próbuje ukazać Piotr Łukasiewicz, ostatni ambasador Polski w Afganistanie.
Łukasiewicz zna kraj od podszewki. Od 2006 roku mieszkał i pracował tam jako żołnierz, a później dyplomata – osobiście zamknął polską placówkę w Kabulu. Poznał wszystkie strony krwawej wojny domowej: talibów, żołnierzy, terrorystów, prezydentów, warlordów i zwykłych ludzi. Rozumie, że wpływy światowych hegemonów wycisnęły piętno na Afgańczykach, a ci mogą teraz, po najdłuższej wojnie w historii Ameryki, nadszarpnąć jej potęgę – tak jak wcześniej przyspieszyli upadek ZSRR.
Współorganizacja: Wydawnictwo Mando

Współpraca:
Mando
Gdzie:
ONLINE

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Talibowie. Spotkanie on line z Piotrem Łukasiewiczem
Przejdź do wydarzenia