05 Kwietnia 2023 ― Środa,
godz. 19:00

Tęczowa dolina. Premiera książki Ryszarda Ćwirleja

Zapraszam do Faktycznego Domu Kultury na spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem z okazji premiery jego książki „Tęczowa dolina”.
Kiedy liczysz na cud, spodziewaj się piekła.
We własnym mieszkaniu na jednym z warszawskich osiedli zostaje zastrzelony młody pracownik korporacji. W tym samym czasie w Ustroniu Morskim w tajemniczych okolicznościach znika pewien znachor, leczący ludzi cudownym specyfikiem na wszystko. Podejrzanym praktykom medycznym postanawia przyjrzeć się bliżej reporter śledczy Marcin Engel. Nieoczekiwanie w sprawę angażuje się również emerytowana milicjantka Matylda Kaczmarek, mimo że obiecała wnukowi trzymać się z daleka od wszelkich kryminalnych zagadek. No ale gdy trzeba pomóc staremu koledze z milicji w uporządkowaniu kwestii spadkowych, nie można przecież odmówić.
Trzy pozornie odrębne wydarzenia, trzy dochodzenia, jedno rozwiązanie.
Ryszard Ćwirlej
Z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza. A także autor powieści kryminalnych, które od lat podbijają listy bestsellerów. Nagradzany na najważniejszych festiwalach literatury kryminalnej, uwielbiany przez czytelników za swobodne przemieszczanie się między epokami i tworzenie wyjątkowo barwnych postaci, zarówno tych złych, jak i dobrych.
Fragment
Drzwi wybito ręcznym taranem. Kilku antyterrorystów wbiegło do środka otwartym przejściem. Pozostali rozbiegli się wokół domu. Dwóch, którzy dostali się do wnętrza od strony basenu, ze zdziwieniem dostrzegło drobną kobietę z malutkim pistoletem w dłoni. Pierwszy wycelował w jej kierunku lufę swojego karabinu i już chciał zażądać, by padła na podłogę, ale ona go uprzedziła, unosząc ręce ku górze.
– Tu podinspektor Matylda Kaczmarek z Warszawy. To ja zgłębiłam tych gości. Jeden postrzelony uciekł.
Audiobook czyta autor, premiera 22 marca.
Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Tęczowa dolina. Premiera książki Ryszarda Ćwirleja
Przejdź do wydarzenia