13 Grudnia 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Wałęsa. Gra o wszystko. Spotkanie z Krzysztofem Brożkiem

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Brożkiem z okazji premiery jego książki „Wałęsa. Gra o wszystko”.
Rozmowę poprowadzi Beata Grabarczyk.
Pochodzący z chłopskiej rodziny stoczniowy elektryk, prosty robotnik. Przywódca Solidarności, noblista. Albo, jak chcą inni, megaloman i manipulator. Dla jednych bohater, dla innych wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy marionetka w rękach innych?
Po kolejnych wyborach i przegranej walce o Belweder wrócił nie do domu, lecz do biura, za monitor komputera, skąd do dzisiaj wysyła w świat swoje barwne, czasem niezrozumiałe wpisy, komentarze, oświadczenia, prowadzi też blogi i transmisje.
Na jego temat powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą?
Dziesięć lat pracy; ponad sto przeprowadzonych rozmów; stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień; liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, a wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.
Współpraca: W.A.B
Współpraca:
W.A.B.
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Wałęsa. Gra o wszystko. Spotkanie z Krzysztofem Brożkiem
Przejdź do wydarzenia