27 Września 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Wieczór dla Mirona

Jadwiga Stańczakowa w “Dzienniku we dwoje”:

“Wieczór. Wesoły dzwonek. Miron!
– Przyniosłem wiersze i ten kawałek prozy. Trzeba czytać, kiedy jest ochota”

I my zapraszamy na wieczór, podczas którego Miron przyjdzie do nas w rozmowach, wspomnieniach, czytaniu wierszy, próz, reportaży.

Chcemy, byście wszyscy poczuli się gośćmi i gościniami naszego spotkania.

Spotkanie poprowadzą Michał Nogaś i Wojciech Szot, ale to wam oddajemy mikrofon – jeśli chcecie podzielić się anegdotą związaną z (żywym lub nieżywym) Białoszewskim, przeczytać swój ulubiony wiersz, opowiedzieć jak wpłynął na wasze życie – scena jest wasza.

Będą z nami przyjaciele pisarza – kilka dni przed spotkaniem potwierdzimy nazwiska kilku osób, które podzielą się z nami swoimi wspomnieniami, ale pamiętajcie – wszyscy i wszystkie jesteście zaproszeni do wspólnej rozmowy!

– – –

Obchodząc setną rocznicę urodzin autora “Pamiętnika z powstania warszawskiego” w Dowodach na Istnienie opublikowaliśmy “Na każdym rogu tę samą truskawkę”, zbiór reportaży, które Miron Białoszewski pisał w tużpowojennym czasie. Odkrywamy dzięki nim nową twarz poety – dziennikarza, który pyta mieszkańców i mieszkanki Warszawy o codzienne sprawy, liczy sklepy na Marszałkowskiej, idzie na targ i do opery.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Dowody na Istnienie
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Wieczór dla Mirona
Przejdź do wydarzenia