16 Listopada 2021 ― Wtorek,
godz. 17:30

wieczór fanów podcastu: Supernowa – historia Arkadiusa

Zapraszamy do na Gałczyńskiego 12 do FAKTYCZNEGO DOMU KULTURY na kolejne spotkanie z cyklu Wieczór fanów podcastu.
Audioteka przedstawia audioserial reporterski o narodzinach i śmierci najjaśniejszej gwiazdy polskiego show-biznesu przełomu tysiącleci. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się już dziś – 26 sierpnia 2021 roku. Twórcy serialu: Wojtek Oleksiak – producent radiowy i autor podcastów, Julia Strużycka – socjolożka i dyrektorka kreatywna oraz Karolina Sulej – reporterka i dziennikarka, przeniosą nas w nieznaną historię polskiego projektanta. Patronat medialny nad projektem objął magazyn Vogue Polska.
Twórcy audioserialu dokumentalnego „Supernowa” przez rok podążali śladami Arkadiusa – od Parczewa, przez Kraków, Warszawę, Londyn i Nowy Jork, aż na południową półkulę. Przeprowadzili ponad 70 wywiadów. Cofając zegar o 20 lat i odkrywając historię jego życia, rysują niezwykły portret czasu przełomu tysiącleci.
W 1999 roku z Londynu do Polski przyjeżdża Arkadius – pierwszy Polak, który odniósł sukces w zachodnim show-biznesie. Projektant słynie z tego, że ubierał m.in. największe gwiazdy – Christinę Aguilerę, Brada Pitta i Björk.
Artysta szokuje, prowokuje, kształtuje rodzący się w show-biznes, staje się symbolem sukcesu, celebrytą i najbardziej rozchwytywaną z gwiazd. W 2005 roku niespodziewanie znika. Projektant ucieka z Polski i na wiele lat słuch o nim ginie. Co się stało z Arkadiusem? Kim jest? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć twórcy reportażu.
Pierwszego odcinka audioserialu można bezpłatnie posłuchać już dzisiaj w aplikacji Audioteki. Kolejne odsłony historii Arkadiusa będą pojawiać się co tydzień w ramach usługi Audioteka Klub. Łącznie będzie ich siedem.

Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
17:30
Dołącz do:
wieczór fanów podcastu: Supernowa – historia Arkadiusa
Przejdź do wydarzenia