01 Lutego 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Wietnamski dług. Audioserial reporterski

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na Gałczyńskiego 12 na spotkanie z Agnieszką Bombą, Bartoszem Józefiakiem i Piotrem Stefańskim, twórcami podcastu „Wietnamski dług”. Rozmowę poprowadzi Kamil Bałuk.
W rozbitym pod Poznaniem busie policjanci znaleźli 12 nastoletnich Wietnamczyków przemyconych do Polski. Zwykły drogowy wypadek zamienił się w wieloletni pościg za handlarzami ludźmi.
Wietnamczycy z busa w drodze do Europy byli bici, głodzeni, torturowani, a dziewczyny były wykorzystywane seksualnie i gwałcone. Większość pasażerów nie miała ukończonych 18 lat. Gdyby nie wypadek, trafiliby do salonów paznokci, plantacji marihuany lub burdelów pod Berlinem, Amsterdamem czy Londynem. Jaki los czekał Vana i jego kompanów? Jak w tę historię wplątał się Piotr, 26- letni wulkanizator z warszawskiej Pragi? Kim byli jego szefowie i jaki mieli związek z pruszkowską mafią?
Strażnicy graniczni ruszyli w pogoń za przestępcami, a po ich śladach podążyli autorzy serialu reporterskiego „Wietnamski Dług”. W trwającym pół roku dziennikarskim śledztwie odtworzyli sprawę gangu handlarzy ludźmi, który na koncie miał setki przemyconych osób. Reporterzy zajrzeli za kulisy procederu wartego miliony dolarów. Nici łączące tę historię ciągną się do Hanoi, Moskwy, Berlina, oraz baru z azjatyckim jedzeniem w centrum Warszawy. Za przemyt Wietnamczyków odpowiadają polscy i rosyjscy gangsterzy, ale na czele tego procederu stoi ktoś zupełnie inny. Pytanie – kto?
Współorganizacja: Audioteka
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Audioteka
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Wietnamski dług. Audioserial reporterski
Przejdź do wydarzenia