25 Października 2023 ― Środa,
godz. 19.00

Wojna. Antologia reportażu wojennego. Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Faktyczny Dom Kultury zaprasza serdecznie na spotkanie z Wojciechem Jagielskim z okazji premiery „Wojna. Antologia reportażu wojennego”.

Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś.

„To rządzący wmawiają ludziom, że wojny są dramatem przeciwności. Dobro przeciwko złu, my przeciwko nim, zwycięstwo albo klęska – pisze Robert Fisk. – Ale w wojnie zasadniczo nie idzie o wygraną czy przegraną, lecz o śmierć i zabijanie. Wojna to całkowity upadek człowieczeństwa”.
Opowieść o stu ostatnich latach historii sporządzona przez naocznych świadków wydarzeń, które miały się zapisać jako kamienie milowe najnowszych dziejów. Wojciech Jagielski wybrał teksty korespondentów wojennych największego kalibru i opatrzył je autorskim komentarzem.
„Spotkacie tu Państwo największych pisarzy, noblistów, Winstona Churchilla, Johna Steinbecka, Ernesta Hemingwaya, Alberta Camus, Gabriela Garcię Marqueza, Mario Vargasa Llosę. Spotkacie Państwo, rzecz jasna, Terzaniego i Fiska. I Ryszarda Kapuścińskiego. A także dziennikarzy, z którymi miałem przyjemność pracować. Annę Politkowską, Marie Colvin, Jasona Burke’a, Ahmada Rashida, Kurta Schorka. Bo choć nigdy nie uważałem się za wojennego korespondenta, dorosłe życie zeszło mi na dziennikarstwie, a ponad dwadzieścia lat na pisaniu wojennych korespondencji”.
Współorganizacja: Znak
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
ZNAK
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19.00
Dołącz do:
Wojna. Antologia reportażu wojennego. Spotkanie z Wojciechem Jagielskim
Przejdź do wydarzenia