16 Listopada 2023 ― Czwartek,
godz. 19:00

Wykluczenie wśród wykluczonych. Debata ONLINE!

Fundacja dla Gigantów serdecznie zaprasza na debatę ONLINE pod tytułem „Wykluczeni wśród wykluczonych” dotyczącą sytuacji niskofunkcjonujących, wymagających wsparcia 24h na dobę osób ze spektrum autyzmu i ich opiekunów. Debata ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby grupy społecznej, która często jest pomijana i nie jest w stanie samodzielnie zawalczyć o swoje prawa, swoją godność i swoją przyszłość.
Data: 16 listopada 2023
Czas: 18-20:30

Debatę poprowadzi Dorota Próchniewicz, dziennikarka, aktywistka społeczna związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, mama dorosłego Piotra ze spektrum autyzmu.
Debata podzielona będzie na trzy bloki tematyczne, które poprowadzą eksperci z dziedziny autyzmu. W trakcie debaty zostaną zaprezentowane praktyczne rozwiązania i propozycje działań, które mogą poprawić sytuację niskofunkcjonujących osób ze spektrum autyzmu oraz ich opiekunów.
Blok 1:
Czy rodzić sam musi założyć szkołę, żeby autysta miał się gdzie uczyć? – Monika Piątkiewicz „Fundacja W Kontakcie” na Rzecz Wspierania Dzieci z autyzmem ich Rodzin.
Blok 2:
Opieka wytchnieniowa. Jak to się robi? Olga Ślepowrońska, Stowarzyszenie MUDITA.
Blok 3:
Przyszłość dorosłych osób z autyzmem wymagających całodobowego wsparcia. Adam Kompowski Fundacja „Dom Autysty”
Zapraszamy do udziału w debacie aby wspólnie z organizatorami zwrócić uwagę na te ważne aspekty życia wymagających osób z niepełnosprawnościami.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy poprzez email: kontakt@fundacjadlagigantow.org

 

Współpraca:
Fundacja dla Gigantów
Gdzie:
ONLINE

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Wykluczenie wśród wykluczonych
Przejdź do wydarzenia