18 Października 2022 ― Wtorek,
godz. 19:00

Życie to za mało. Spotkanie z Izabelą Michalewicz

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Izabelą Michalewicz z okazji wznowienia jej książki „Życie to za mało. Reportaże o stracie i poszukiwaniu nadziei.”
Rozmowę z Autorka poprowadzi Mariusz Szczygieł.
Rok 2005. Polacy masowo emigrują do Irlandii, ale często zamiast znaleźć się w raju, trafiają do piekła wyobcowania. O spektrum autyzmu niewiele się mówi, rodzice takich dzieci muszą sobie radzić sami, stale mierząc się z niezrozumieniem.
Rok 2022. Na Katarzynie, chirurżce plastycznej, nie ciąży nareszcie zarzut doprowadzenia do śmierci pacjentki, ale straconych lat i zaprzepaszczonej kariery nikt jej nie zwróci. Basię i Martę dużo kosztowało ujawnienie tego, co jako dziewczynki przeżyły w zespole muzycznym Tęcza, a i tak nadal wielu je o to wszystko obwinia.
Polska ostatnich lat odbita w poruszających i wstrząsających tekstach Izy Michalewicz. Niemal dwie dekady historii ludzi, których los wystawił na niewyobrażalne próby, utrwalone przez znakomitą reporterkę. Opowieści składające się na Życie to za mało to najważniejsze reportaże laureatki wielu nagród, pisane z niezgody na rzeczywistość, ale i chęci, by ten walący się świat oswoić.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Życie to za mało. Spotkanie z Izabelą Michalewicz
Przejdź do wydarzenia