08 Maja 2024 ― Środa,
godz. 18:00

Gościnne występy. Spotkanie z Marcinem Wichą

Faktyczny Dom Kultury i Wydawnictwo Karakter zapraszają na spotkanie z Marcinem Wichą, autorem książki „Gościnne występy. Kawałki o projektowaniu”. Rozmowę poprowadzi Filip Springer.

To jest książka o codziennym projektowaniu i zwykłej architekturze. Trochę też o życiu.

Autor zabiera nas na spacer po warszawskim Grochowie. Zagląda do swojej dawnej szkoły podstawowej. Włóczy się po bliższej i dalszej okolicy. Obserwuje pracę grupy projektowej Centrala. Dociera też do Dessau (gdzie przeżywa pewne rozczarowanie). Zaprasza do swojej pracowni. Opowiada o niepowodzeniach, porażkach, komicznych sytuacjach. Ale także o spotkaniach i o ludziach, dzięki którym ten fach bywa taki fajny.

Przeczytamy o tym, co łączy design z literaturą. Poznamy opowieści o zgubnych skutkach nadużywania wykrzykników, ambiwalentnym uroku piktogramów i burzliwych związkach typografii z rewolucją. Przyglądając się estetyce transparentów, dowiemy się, dlaczego bunty społeczne tak bardzo potrzebują odpowiedniego designu.

„Gościnne występy” zbierają niektóre wykłady Marcina Wichy dla studentek i studentów uczelni artystycznych oraz teksty o projektowaniu publikowane w prasie.

Współorganizacja: Wydawnictwo Karakter
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Karakter
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Gościnne występy. Kawałki o projektowaniu
Przejdź do wydarzenia