18 Kwietnia 2024 ― Czwartek,
godz. 18:00

Jak pomagają asystenci zdrowia? IV Kongres zdrowia psychicznego

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie w ramach IV Kongresu zdrowia psychicznego pod hasłem @”Dlaczego moja siostra ma wielkie oczy? które będzie pretekstem do rozmowy na temat zdrowia psychicznego! Poznamy Was z Asystentami Zdrowienia* i pozwolimy im opowiedzieć, czym zajmują się na co dzień. Czemu akurat z nimi? Bo zarówno Paula, jak i Agnieszka, Dorota i Rafał, doskonale rozumieją, jak to jest przejść przez kryzys, a także wiedzą jak wygląda on z perspektywy osoby, która go doświadczyła. Teraz pomagają, dając wsparcie innym osobom z podobnymi doświadczeniami. Jeśli temat kryzysu psychicznego czy zdrowia psychicznego jest dla Ciebie ważny, to powinieneś być z nami!

#AsystenciZdrowienia #ZdrowiePsychicznemaznaczenie #zdrowiepsychiczne #nazdrowiepsychiczne

Dlaczego będziemy mówić o Asystentach Zdrowienia?
Pomagają sobą, rozumieją, jak to jest przejść przez kryzys, wiedzą jak wygląda on z perspektywy osoby, która go doświadczyła. Długo milczeli. Teraz mówią, trwają przy swoich siostrach i braciach w doświadczeniu i ich bliskich.

Prelegenci, czyli Asystenci Zdrowienia aktywnie tę funkcję pełniący w Poradni u Asystentów Zdrowienia przy Fundacji eFkropka:
Paula Kowalczyk (architekt),
Agnieszka Skurska (psycholog),
Dorota Mrozowicz- Grodzka
Rafał Kłopotowski (aktor, reżyser).

Kim są?
Asystent zdrowienia to osoba, która doświadczyła kryzysu psychicznego, przeszła przez kurs przygotowujący do tej roli i pomaga osobom trwającym w kryzysie i ich bliskim. Asystenci zdrowienia pracują w Centrach Zdrowia Psychicznego, których mamy w Polsce aż 105. Można też skorzystać z ich wsparcia w Przychodni Asystentów Zdrowienia działającej przy Fundacji eFkropka.

Dlaczego się spotykamy?
Spotkanie towarzyszy IV edycji Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się w Warszawie już 10 i 11 czerwca. Więcej szczegółów na stronie: https://kongreszp.org.pl/
Celem Kongresu jest wypracowanie rozwiązań, które sprawią, że: wsparcie osób w kryzysie będzie szybkie, bezpłatne, zlokalizowane blisko domu i dostosowane do potrzeb pacjenta.
Zapraszamy gorąco nie tylko do uczestnictwa w Kongresie, ale i w Marszu Żółtej Wstążki — o godność osób w kryzysie psychicznym czy z diagnozą psychiatryczną, w którym idziemy do Ministerstwa Zdrowia, niosąc nasze postulaty i prosząc o zmiany legislacyjne, by móc je zrealizować / ukonstytuować.

Tutaj można się rejestrować: https://4-kongres-zdrowia-psychicznego.konfeo.com/pl/groups

Jakie tematy poruszymy, czyli czego się dowiecie, uczestnicząc?
– jak wygląda pobyt w szpitalu psychiatrycznym,
– co to jest psychoza,
– duże źrenice,
– sposoby utrzymania się (m.in. pozyskiwanie renty),
– własne doświadczenia Asystentów Zdrowienia (czy ty też tak miałeś?),
– jak znaleźć przyjaciół,
– charakterystyczne elementy choroby (czy słyszysz głosy?)
– jak mam pomóc dziecku z diagnozą,
– jak można zostać Asystentem Zdrowienia?

Razem możemy więcej dla zdrowia psychicznego!

#AsystenciZdrowienia #ZdrowiePsychicznemaznaczenie #zdrowiepsychiczne #nazdrowiepsychiczne

Współorganizacja: Fundacja e-Fkropka

Współpraca:

Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Jak pomagają asystenci zdrowia psychicznego?
Przejdź do wydarzenia