27 Stycznia 2022 ― Czwartek,
godz. 19:00

Nowy Jork. Spotkanie z Magdaleną Żelazowską

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na Gałczyńskiego 12 na spotkanie z Magdaleną Żelazowską, autorką książki „Nowy Jork. Opowieści o mieście”.
Rozmowę poprowadzi Mariusz Szczygieł
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na fb Instytutu Reportażu i yt Faktycznego Domu Kultury.
„Nowy Jork. Opowieści o mieście to zapis codziennego życia w jednej z najbardziej ekscytujących metropolii świata.
Nowy Jork jest miastem, które od początku swojego istnienia przyciąga odważnych, zdeterminowanych i nietuzinkowych ludzi. Ci, którzy mieli odwagę tu przyjechać i zacząć nowe życie, stworzyli miejsce absolutnie wyjątkowe, od wieków poruszające masową wyobraźnię. Oprócz przeprowadzki i stopniowego zatapiania się autorki w fascynującą, a czasem zaskakującą codzienność Wielkiego Jabłka książka opisuje nowojorczyków, ich mentalność i mieszkania, najciekawsze fakty z historii metropolii, najpiękniejsze budynki, w tym legendarne drapacze chmur. Przedstawia też najbardziej spektakularne oraz inspirujące nowojorskie kariery i kobiece życiorysy. Pokazuje najsłynniejsze sklepy na Manhattanie, smaki prosto z ulic, uroki różnych pór roku, ale także to, co drażni oraz uwiera w mieście marzeń.
„Nowy Jork. Opowieści o mieście” przypomina nastrojowy spacer z autorką, która, zauroczona miastem, snuje o nim urokliwe opowieści.
„O Nowym Jorku nakręcono setki filmów, napisano tysiące książek, opublikowano dziesiątki tysięcy artykułów. Niemal wszystko, co było tam do odkrycia, zostało już odkryte. Na Nowy Jork można jednak spojrzeć w oryginalny, intrygujący i niecodzienny sposób tak jak zrobiła to Magdalena Żelazowska w napisanej z polotem i lekkością książce Nowy Jork. Opowieści o mieście. Choć sam byłem w Nowym Jorku dziesiątki razy, dzięki jej lekturze na nowo odkryłem to niezwykłe miasto.”
Marek Wałkuski dziennikarz radiowej Trójki, wieloletni korespondent Polskiego Radia w USA
„Nowy Jork. Opowieści o mieście to nie tylko niespotykane połączenie osobistej historii autorki, która wprowadza nas w klimat miasta, ale też przewodnik po współczesnym Nowym Jorku z licznymi nowojorskimi faktami i ciekawostkami. To szalenie wciągająca lektura ze smaczkami – drogowskazami co do miejsc ulubionych przez mieszkańców miasta.”
Magdalena Muszyńska-Chafitz, autorka bloga Little Town Shoes i licencjonowana przewodniczka po Nowym Jorku
Współorganizacja: Wydawnictwo Luna
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca:
Wydawnictwo Luna
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Nowy Jork. Spotkanie z Magdaleną Żelazowską
Przejdź do wydarzenia