25 Kwietnia 2024 ― Czwartek,
godz. 18:00

Polka gola! Premiera książki Karoliny Wasielewskiej

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Karoliną Wasielewską, autorką książki „Polka gola! O kobietach w futbolu”.
Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge

“To cud, że mamy w Polsce kobiecą reprezentację w piłce nożnej” – mówi jedna z rozmówczyń Karoliny Wasielewskiej. Żeby zostać uznaną piłkarką w naszym kraju, trzeba przejść trudną drogę i pogodzić się z faktem, że na końcu może i czeka chwała, ale o sławie i pieniądzach nie ma co marzyć. Niedofinansowanie kobiecych klubów, opór sponsorów, czy konieczność wyboru między grą a pracą zarobkową lub grą a macierzyństwem – to tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się zawodniczki.

Oparta na rozmowach z uznanymi polskimi piłkarkami grającymi zarówno w polskiej, jak i europejskiej lidzie książka Karoliny Wasielewskiej przybliża czytelnikom sylwetki kobiet, które motywowane pasją do gry zdecydowały się iść na przekór utartym schematom i przekraczać kolejne granice wyznaczane kobietom przez społeczeństwo. Jeśli gdzieś na świecie spełniły się nadzieje feministek na to, że kobiety mogą robić, co chcą, wbrew przewidzianym dla nich przez patriarchat rolom – to właśnie w kobiecym futbolu.

Współorganizacja: Krytyka Polityczna
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Krytyka Polityczna
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
18:00
Dołącz do:
Polka gola!
Przejdź do wydarzenia