30 Czerwca 2022 ― Czwartek,
godz. 19:00

Zobacz ptaka. Spotkanie z Jackiem Karczewskim

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na Gałczyńskiego 12!

Spotkanie z Jackiem Karczewskim, autorem „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze” porozmawia Mariusz Szczygieł.
Czy wiesz, które dzieła światowej cywilizacji zostały napisane gęsim piórem? Który ptak jest najgęściej opierzony, a który waży raptem tyle co dwie oliwki – i to bez pestek?! I czy ptaki miewają kaca?
Zobaczyć ptaka – to pozornie łatwe, bo spotykamy ptaki niemal codziennie na naszej drodze do pracy, szkoły, sklepu. Mieszkają po sąsiedzku, widujemy je przy okazji spaceru w parku albo na wakacjach nad morzem. Ale czy naprawdę je widzimy? Ta książka udowadnia, że każdy z nich jest czymś znacznie więcej niż tylko kulką pierza. Każdy ma swoją nieoczywistą, często zapomnianą już historię.
Z nową książką Jacka Karczewskiego zapraszamy Cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Spotkasz tu wielkich królów, dobre wróżki, szalonych bogów, zwykłych ludzi a przede wszystkim skrzydlatych bohaterów z krwi i kości. Po jej lekturze nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na mijane wróble, szpaki, czy łabędzie. Być może do tej pory przezroczyste i bezosobowe, zaczną się materializować, nabierać znaczenia i podmiotowości. Będziesz je wreszcie widzieć.
Współorganizacja: Wydawnictwo Poznańskie.
Projekt wspiera Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca:
Wydawnictwo Poznańskie
Gdzie:
Faktyczny Dom Kultury

Godzina:
19:00
Dołącz do:
Zobacz ptaka. Spotkanie z Jackiem Karczewskim
Przejdź do wydarzenia